gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

Zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla dzieci mają na celu profilaktykę oraz leczenie już zaistniałych wad postawy poprzez ich korekcję.

Gimnastyka korekcyjna prowadzi do poprawy postawy ciała dziecka poprzez naukę wyrabiania prawidłowych nawyków. Dzięki zabawom ruchowym i ćwiczeniom korekcyjnym, dzieci wzmacniają gorset mięśniowy (głównie mięśnie grzbietu, brzucha, stabilizujące kręgosłup) oraz poznają własne ciało.

Uczestnictwo w zajęciach korekcyjnych pozwoli na wzmocnienie mięśni osłabionych, a rozciągnięcie przykurczonych. Dziecko zwiększa również swoją sprawność, pojemność życiową płuc, wydolność organizmu, co ma wpływ na lepszy rozwój ogólny.

Gimnastyka korekcyjna rozwija chęć podejmowania przez dzieci aktywności fizycznej. Poprawia się ich zdolność zapamiętywania, spostrzegawczości oraz koncentracji uwagi, co w efekcie rzutuje na poprawę funkcjonowania w szkole i grupie rówieśniczej.

Nasze grupy zajęciowe liczą maksymalnie 4-5 osób oraz tworzone są według podziału wiekowego: dzieci młodsze 4-6 lat oraz starsze w wieku 7-10 lat. Dzieci ćwiczą w kameralnych grupach po to, aby specjaliści prowadzący terapię, mogli podejść indywidualnie do każdego z nich i skorygować na bieżąco błędy oraz zmotywować do działania.

Nasze zajęcia gimnastyki korekcyjnej są indywidualnie dostosowywane do zaistniałej wady i możliwości dziecka. Oznacza to, że poprzez celowość i rodzaj ćwiczeń, jak również poziom ich trudności oraz ilość powtórzeń, możemy wpłynąć na szybkie i najlepsze efekty terapii.

Naszą ofertę kierujemy w szczególności do dzieci:

  • z wadami kręgosłupa (skolioza, skrzywienie boczne, plecy okrągłe, wklęsłe, hiperlordoza),
  • z wadami stóp i kolan (stopy koślawe, płasko-koślawe, płaskostopie, kolana koślawe, szpotawe),
  • z nadwagą.

Czas trwania zajęć: 60 minut

Termin i godziny zajęć - informacja w rejestracji pod nr tel. 601-66-56-31.

Koszt zajęć: jednorazowe próbne zajęcia 30zł, karnet 5 wejść 125zł (do wykorzystania przez 2 miesiące od daty zakupu karnetu).

Prowadzący zajęcia: certyfikowany terapeuta NDT BOBATH

Ważne: dziecko, które uczestniczy w zajęciach po raz pierwszy, prosimy o przyjście na zajęcia 30 minut wcześniej (lub o wyznaczonej godzinie przy większej ilości uczestników), aby fizjoterapeuta przeprowadził diagnozę postawy ciała oraz ustalił cele terapii. Diagnoza jest bezpłatna, przeprowadzana jest w ramach zajęć gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Dzieci posiadające rozpoznanie i zalecenie od lekarza specjalisty, nie potrzebują wcześniejszej diagnozy fizjoterapeutycznej.

Pamiętajmy, że aby osiągnąć sukces w prawidłowym rozwoju naszych dzieci, musimy być systematyczni i wytrwali w działaniu.

Serdecznie zapraszamy!