arteterapia

Arteterapia obejmuje terapię sensoryczno-plastyczną, terapię zajęciową oraz terapię ręki.

Przychodnia OŁTASZYNEK w trosce o prawidłowy rozwój swoich małych podopiecznych gwarantuje różnorodną gamę zajęć, w tym m. in. zajęcia autorskie Pauliny Sochań połączone z sensoplastyką, terapią zajęciową i terapią ręki.

Najważniejsza i pierwsza zasada: do każdego dziecka podchodzimy w sposób holistyczny i indywidualny.

Oferujemy:

 • Zajęcia grupowe

  Zajęcia skierowane są do dzieci z rozmaitymi wyzwaniami rozwojowymi. Praca z dziećmi z autyzmem, porażeniem mózgowym, zespołami genetycznymi oraz zaburzeniami emocjonalnymi typu nieśmiałość, przewrażliwienie, wycofanie czy zamknięcie w sobie.

  Na warsztatach malujemy wszystkim i po wszystkim. Budujemy, lepimy, kleimy, czyli robimy cuda ze zwykłych rzeczy, a przede wszystkim świetnie się bawimy.

  Dzięki zastosowaniu szerokiego wachlarza środków artystycznych i arteterapeutycznych uczymy dzieci kształtować, przeobrażać i kreatywnie wpływać na otoczenie.

  Dzieci działając twórczo odkrywają same siebie i wyrażają swój świat emocji. Zajęcia rozwijają zdolności manualne oraz przygotowują rączki malucha do pisania. Dzieci poznają barwy, faktury, kolory, co poprawia koordynację, pobudza stymulację sensoryczną (szczególnie praca z dotykiem) oraz wzrokową i powoduje wzrost wiary we własne możliwości. Wspólna praca twórcza wpływa także pozytywnie na pogłębienie relacji z opiekunem oraz rówieśnikami.

  Zajęcia grupowe będą odbywały się cyklicznie.

 • Terapię indywidualną:

  Terapia indywidualna skierowana jest do dzieci z rozmaitymi wyzwaniami rozwojowymi. Jest to praca z dziećmi z autyzmem, porażeniem mózgowym, zespołami genetycznymi oraz zaburzeniami emocjonalnymi typu nieśmiałość, przewrażliwienie, wycofanie, zamknięcie w sobie. Terapia przez sztukę wspomaga proces edukacji i terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Zajęcia indywidualne prowadzone w naszej Przychodni odbywać się będą grupowo lub indywidualnie w zależności od potrzeb dziecka.

Terapia ta kierowana jest do dzieci w dwóch przedziałach wiekowych: 0-3 latki i 4-9 latki.

Zajęcia trwają 45 minut (grupowe i indywidualne).

Terminy zajęć: czwartki godz. 10.00 (grupa 0-3 lat) oraz godz. 17.30 (grupa 4-9 lat)

Koszt zajęć jednorazowych: grupowe 35 zł oraz indywidualne 60 zł

Prowadząca zajęcia: Paulina Sochań

Serdecznie zapraszamy!